Що таке реєстраційний номер облікової картки платника податків та як його отримати.


Що таке реєстраційний номер облікової картки платника податків та як його отримати.
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (раніше індивідуальний податковий номер (ІПН)) - це цифровий код, необхідний кожному платнику податків для обліку в фіскальних органах. Протягом усього життя, РНОКПП (ІПН) не змінюється (крім випадків пов'язаних з релігійними переконаннями).
РНОКПП в Україні складається з 10 цифр. Такий код видається як фізичним особам - громадянам України, так і нерезидентам. РНОКПП України містить в собі зашифровану інформацію про його власника.
Незважаючи на те, що оформлення  РНОКПП є добровільною процедурою, його наявність необхідна для отримання багатьох послуг, зокрема: придбання житла, отримання кредиту або будь-якої пільги, виплати, державної допомоги, заробітної плати та пенсії. Також РНОКПП потрібен для оформлення паспорта громадянина України у формі ID картки, паспорта громадянина України для виїзду за кордон як для повнолітніх так і для неповнолітніх осіб.
Що потрібно для отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків дитині, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не має паспорта?
  • документ, що посвідчує особу заявника (власний паспорт батьків чи опікунів дитини);
  • свідоцтво про народження дитини (якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, то треба подати засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою);
  • форма 1ДР – заява, де міститься інформація про П.І.Б., дату та місце народження неповнолітньої особи, для якої буде видано РНОКПП заповнюється при подачі в територіальний підрозділ ОДПІ України)
Повнолітні громадяни для отримання коду звертаються особисто з такими документами:
  •  документ, що посвідчує особу заявника (власний паспорт );
  • заповнену заяву Форма № 1ДР.
Внесення змін до ідентифікаційного коду:  у деяких випадках потрібне внесення змін до ідентифікаційного коду, наприклад виправлення помилок, друкарських помилок або в разі якщо змінилися ваші особисті дані, наприклад ПІБ. Для внесення змін до ідентифікаційного коду потрібно подати до податкового органу заяву за формою №5ДР разом з копіями документів, що підтверджують необхідність внесення змін.
Оформити картку платника податків, внести зміни (зміна прізвища чи ім’я тощо) до ІПН чи отримати дублікат можна в  Державній податковій інспекції за місцем проживання чи за місцем отримання доходів. Термін видачі ідентифікаційного кода чи дубліката, перевипуск чи внесення змін до картки – 5 днів. Послуга надається безкоштовно.  
Фізичні особи – громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якої державної податкової інспекції. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до десяти робочих днів.

Для отримання додаткової інформації з приводу оформлення ідентифікаційного коду необхідно звертатись за адресою: м. Олександрія, вул. Святомиколаївська, б. 17 (приміщення Олександрійської ОДПІ) з 9.00 до 18.00 години.