Інформація щодо реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей


Інформація щодо реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей
З квітня 2016 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 року № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання», що встановлює нові правила реєстрації місця проживання та реєстрацію неповнолітніх дітей.
Згідно даних Правил – місце реєстрації  фізичної особи, яка не досягла 14 років є місце реєстрації (прописки) її батьків (усиновлювачів), або одного із них з ким вона проживає, опікуна або місце знаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.
В першу чергу дитина не може бути зареєстрована в квартирі чи будинку, де не зареєстрований ні один з його батьків (усиновлювачів), опікун або у відповідних випадках , де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.
Від реєстрації місця проживання (прописки) дитини може залежати місце отримання паспорту громадянина Україна, місце навчання та захист прав та інтересів всієї родини, тому потрібно перевірити дану інформацію.
Щоб дізнатись чи зареєстрована ваша дитина чи ні треба звернутись до паспортистів КП «Житлогосп» або до відповідального представника ОСББ, та взяти карту форми 16 заведену на матір або батька, паспорт та свідоцтво про народження, частіше всього діти були записані у картці  матері, та звернутись до адміністраторів ЦНАП на рецепцію. (прт.Соборний, б. 59, І поверх каб. 101, 102)
Якщо Ви проживаєте у приватному секторі потрібно взяти Домову книгу, паспорт матері, або батька, свідоцтво про народження дитини та перевірити реєстрацію місця проживання своєї дитини.
Слід зауважити, якщо Ваша дитина народилась після квітня 2016 року та Ви вже звертались до ЦНАП м. Олександрії, з питань прописки дитини у батьків на руках повинна бути Довідка про місце реєстрації Додаток 13, яка і являється підтвердження реєстрації місця проживання.
Підготуйтесь завчасно до оформлення паспорту по досягненню 14 років перевірте наявність ідентифікаційного коду (ІНН) та реєстрації місця проживання Вашої дитини!!!
З більш детальною інформацією можна ознайомитись на нашому сайті https://cnap.olexrada.gov.ua/ .