Цифрові паспорта в Дії і в ЦНАПі м.Олександії


Документи в застосунку Дія запроваджуються  за принципом people-to-people. Тобто кожен може самостійно перевірити дійсність цифрового документа. У застосунку є зчитувач, яким можна просканувати QR-код іншого користувача Дії.  1.Натисніть на іконку зчитувача у правому верхньому кутку. 2. Наведіть камеру смартфона на QR — паспорт перевіриться автоматично. 3. Застосунок сповістить вас про результат перевірки. Переконайтесь, що ви підключені до Інтернету, інакше коди для перевірки не згенеруються.
 Нагадуємо, що Законом України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» закріплено право використання громадянами України е-паспорта через мобільний додаток Дія. Електронні копії е-паспорту та е-паспорту для виїзду за кордон можуть подаватися та застосовуватися у таких самих випадках, коли законодавством передбачено подання та застосування копій паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
ЦНАП Олександрійської територіальної громади також приймає громадян із цифровими копіями документів, які посвідчують особу. Для передавання копії цифрового документа відвідувач сканує QR-код в ЦНАП через мобільний застосунок Дія та підтверджує передавання даних про себе. Дія автоматично формує лист із копіями цифрових документів із електронною адресою ЦНАП. Далі відвідувачу необхідно підтвердити передачу листа на електронну пошту. Це значно спрощує як громадянам, так і адміністраторам опрацьовувати документи при зверненні.