Допомога родині від міжнародного фонду ЮНІСЕФ


Багатодітні родини та родини з дітьми інвалідністю, які постраждали через війну, мають право на отримання фінансової допомоги.
За підтримки міжнародного фонду ЮНІСЕФ Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення.
Допомогу можуть отримати родини, які мають трьох і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років на момент подачі заявки, та родини, які мають двох і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.
Названі батьки або батьки-вихователі також можуть подавати заявку на отримання допомоги.
Сума грошової допомоги на місяць становить 2 200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ять осіб. Виплата допомоги за три місяці відбувається одноразово. Наприклад, якщо в родині п’ятеро членів, то вони отримають 2 200 грн х 5 осіб х 3 місяці = 33 000 грн.
Виплата допомоги в рамках реалізації проєкту здійснюється додатково незалежно від отримання особами інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним громадянам.
Для отримання допомоги один з повнолітніх членів сім’ї, яка належить до визначених категорій, подає заявку на офіційному вебсайті ЮНІСЕФ (register.unicef.org). У ній варто зазначити інформацію про всіх членів сім’ї, додати документальне підтвердження належності сім’ї до визначених категорій та номер банківського рахунка (за стандартом IBAN).
Заявку розглядатимуть фахівці ЮНІСЕФ та його партнери, повідомлення про рішення надсилають в СМС на вказаний номер.
Родина отримає одноразову виплату за три місяці на вказаний банківський рахунок чи дебетову картку протягом 4 тижнів з моменту подання заявки.