Інформація щодо змін до Закону України "Про охорону атмосферного повітря"


       Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря», який набрав чинності 27 липня 2022 року, внесені зміни до Закону України «Про охорону атмосферного повітря».
       Зокрема, відповідно до абзацу чотирнадцятого частини першої статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зобов’язані протягом трьох робочих днів, після опублікування в місцевих друкованих ЗМІ повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди, подати таке повідомлення в електронній формі до відповідних місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на території яких розташовано об’єкт, джерело забруднення, та до Міндовкілля для його подальшого публічного розміщення.
       Зазначене повідомлення в електронній формі (формат word) разом із супровідним листом суб’єкти господарювання надсилають на електронну адресу Міндовкілля (info@mepr.gov.ua), а також до Кіровоградської обласної військової адміністрації (public@kr-admin.gov.ua) та органів місцевого самоврядування, на території яких розташовано об’єкт, джерело забруднення.
       Відповідно до статті 111 Закону повідомлення про наявність або відсутність зауважень громадськості щодо видачі суб’єкту господарювання дозволу на викиди надають обласні, Київська, Севастопольська міські державні адміністрації, орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища.
       Тобто, в місцевих друкованих засобах масової інформації у повідомленні про намір отримати дозвіл на викиди, суб’єкти господарювання зазначають поштову та електронну адресу Кіровоградської обласної військової адміністрації (25006, м. Кропивницький – 06, площа Героїв Майдану, 1, тел. 24-17-25,
E-mail: ekologkr2019@gmail.com, до якої можуть надсилатися зауваження громадськості.