Для людей з порушеннями зоруЛюдям з порушеннями зору
Герб Олександрійської територіальної громади

ЦНАП

Олександрійської територіальної громади

Вхід
Повернутися назад
Перереєстрація прав власності, які були зареєстровані до 2013 року
До 2013 року реєстраційним органом, який здійснював реєстрації речових прав було здебільшого БЮРО ТЕХНІЧНОЇ ІНВЕНТАРИЗАЦІЇ, рідше – Фонд комунального майна чи інші організації які існували при органах місцевого самоврядування.
Після реєстрації до 2003 року БТІ проставляло відповідний штамп про реєстрацію прав на правовому документі. А копії документів, на підставі яких проводилася реєстрація формувалися в справу в паперовому вигляді, які до сих пір зберігаються в архіві БТІ.
Після 2003 року реєстрація прав вже заносилась в електронний Реєстр прав власності, який є архівною складовою частиною Реєстру речових прав на нерухоме майно. Також до архівної складової ДРПНМ відноситься Єдиний реєстр заборон відчуження нерухомого майна та Державний реєстр іпотек.
Починаючи з 01.01.2013 р. почав діяти Реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Право власності відповідно до закону виникає з моменту державної реєстрації. Права, що виникли до 2013 року визнаються дійсними і не потребують перереєстрації відповідно до Закону.
Але з початком повномасштабного вторгнення багато людей втратили своє житло, або їх житло зазнало пошкоджень. Тому держава розробила програму компенсації за втрачене або пошкоджене житло в результаті бойових дій. Ця програма реалізується за допомогою подачі заяви в застосунку «ДІЯ». Але застосунок «ДІЯ» «бачить» лише ті об’єкти і права, які занесені до ДРРП, який діє з 2013 року. Тому особа, яка хоче подати заявку на компенсацію з зруйноване чи пошкоджене майно, повинна перереєструвати права власності в новий реєстр.
Але при цьому іноді виникають певні труднощі:
Якщо права реєструвались ще на паперових носіях в БТІ і їх не видно в РПВНі, то по таким правам державний реєстратор ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ПОДАТИ ЗАПИТ В БТІ, яке здійснювало реєстрацію відповідного права. І лише після підтвердження реєстрації і підстав реєстрації державний реєстратор реєструє права в новий реєстр речових прав.
Але якщо БТІ, яке здійснювало реєстрацію знищено, або НЕ вивезло архіви та реєстраційні книги з території де ведуться бойові дії, або перебуває в окупації, то часто отримати відповіді є НЕМОЖЛИВИМ, а тому і зареєструвати права державний реєстратор не має можливості.
Тому Міністерство юстиції на сьогодні рекомендує всім, в кого право власності було зареєстроване ще на паперових носіях перереєструвати в електронний реєстр речових прав. Для цього необхідно звернутись до будь-якого державного реєстратора при ЦНАПІ чи міських, селищних, сільських радах та зареєструвати свої права в електронний реєстр.
Для цього необхідно:
- Оригінал правовстановлюючого документу (це може бути: свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни та інші) перелік цих документів міститься в ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно»;
- Технічний паспорт;
- Паспорт та ІПН власника(ків) житла.
Нотаріально засвідчена довіреність (у разі подання заяви уповноваженою особою) та паспорт, ІПН уповноваженої особи.
Телефон для довідок: 0-800-40-44-45. Дзвінки безкоштовні.